پشتیبانی خودکار سپیدار

تنظیمات تهیه پشتیبان خودکار  :

با توجه به اهمیت و ضرورت داده‌ها در دنیای IT مشخصاً استفاده از چندین سناریوی بک آپ گیری و نگهداری آنها ضروری است. بروز مشکلات غیر مترقبه سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و یا اشتباهات فردی حتی در سیستم‌های خانگی و لپ تاپ‌ها نیز می تواند باعث از دست دادن اطلاعات مهم شود؛ پر واضح است که احتمال بروز این امر در سرورها نیز ( احتمال بسیار کم) دور از ذهن نیست. یکی از پارامترهای مهم در انتخاب نرم‌افزار، پشتیبان گیری (backup) به‌موقع و مناسب است، زیرا گردش کار و عملیات در شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، از سرعت بالایی برخوردار است.

چرا باید فایل پشتیبان یا بک آپ(backup) تهیه شود؟

Backup یکی از مهم‌ترین مسائل دنیای الکترونیک است. ما نمی‌گوییم ممکن است به‌صورت اتفاقی اطلاعات شما از بین برود اما همیشه احتمال دارد اطلاعات حساس و مهم شما به هزاران دلیل مختلف مورد تهدید قرار گیرد و اگر اطلاعات کاری و یا شخصی شما برای خودتان مهم است باید به فکر تهیه پشتیبان از آن باشید.

برای تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار از سیستم سپیدار باید از منوی عمودی، گزینه “تنظیمات”  قسمت عملیات،گزینه ” تنظیمات تهیه پشتیبان خودکار” را انتخاب کنید تا صفحه زیر برایتان نمایش داده میشود.

  1. تیک گزینه “فعال سازی تهیه نسخه پشتیبان” را فعال نمایید.
  2. مسیر پشتیبان گیری در سیستم سرور از این قسمت باید مشخص گردد.

نکته: مسیر بک آپ گیری باید در سیستم سرور و داخل یکی از پوشه‌های موجود در درایوهای خود سیستم سرور باشد.(امکان انتخاب مسیر داخل سیستم کلاینت یا کاربر وجود ندارد.)

  1. از قسمت “زمانبندی” با توجه به سیاست پشتیبان‌گیری در مجموعه از بین نوع‌های «روزانه/ساعتی» یک روش پشتیبان گیری را مشخص کرده و “مقدار” بازه زمانی تهیه نسخه پشتیبان خودکار را از (تهیه پشتیبان هر XX روز/ساعت) را به جای کارکتر‌های XX وارد نموده و ساعت شروع عملیات را نیز تعیین نمائید.
  2. برای اعمال کلمه عبور بر روی فایل پشتیبان گرفته شده، می توان این گزینه را فعال کرده و در قسمت پایین کلمه عبور مدنظر را وارد نمود.
  3. با توجه به اینکه نسخه‌های پشتیبان حجم زیادی از حافظه سرور را اشغال می کند، میتوان در صفحه جاری گزینه «حذف فایل‌های قدیمی اگر تعداد آن‌ها بیش از این تعداد باشد» را فعال کرده و مقدار مورد نظر جهت نگهداری آخرین نسخه پشتیبان را وارد نمود. برای مثال:در صورتی که مقدار وارد شده عدد 10 باشد، در صورتی که تعداد نسخه‌های پشتیبان به 10  برسد هنگام تهیه نسخه پشتیبان جدید، قدیمی ترین نسخه پشتیبان به صورت خودکار حذف می گردد.

نکته مهم: برای اینکه سیستم به صورت خودکار نسخه پشتیبان تهیه کند باید سیستم سرور روشن و سپیدار آن نیز درحال اجرا باشد.

پيغام/مشكلدليلنحوه رفع مشكل
“ثبت با خطا مواجه شد”اطلاعات وارد براي ثبت مشكل داردكليد جزئيات را بزنيد و موارد مشكل دار را مشاهده و رفع كنيد .
قسمت  تنظیمات تهيه پشتيبان نميشودكاربري كه با آن وارد سيستم شده ايد ، به اين دسترسي ندارداز سرپرست سيستم بخواهيد تا براي كاربر مورد نظر براي اين قسمت دسترسي ايجاد كند .
“مسير معتبر نيست”مسير تعيين شده براي ذخيره فايل پشتيبان وجود ندارداطلاعات وارد شده را اصلاح كنيد .

مطالب این نوشته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *